Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

źródło: CORBIS

Vademecum przedsiębiorcy

ejż


1.Przywileje dla pracowników

Bieżący rok przyniesie zmiany nie tylko dla zatrudnionych na umowę o pracę, ale również i tych, którzy wykonują ją na podstawie umowy cywilnoprawnej, umowy zlecenia czy o dzieło. Zmiana związana jest z wprowadzeniem elektronicznych zwolnień lekarskich tzw. e-ZLA. Weszły one w życie z początkiem tego roku i mają za zadanie zapobiegać nadużyciom związanym z wystawianiem zwolnień lekarskich. Dzięki tej nowoczesnej metodzie rejestracji zwolnień, ZUS będzie miał możliwość kontroli stanu faktycznego już w pierwszym dniu choroby. Do końca 2017 r. pozostawiono lekarzom czas na przestawienie się na formę elektroniczną. Do tego momentu w mocy pozostaje również forma papierowa.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?