Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

• GRY •

POLECA RAFAŁ OTOKA-FRĄCKIEWICZ

Resident Evil: Origins Collection


Serii „Resident Evil” nie trzeba nikomu przedstawiać. Równo 20 lat temu debiutowała na rynku, stając się jednym z największych przebojów w historii elektronicznej rozrywki. Do dziś kupiono ponad 50 mln egzemplarzy wszystkich jej odsłon, na jej bazie powstała seria filmów, komiksy i książki. „Origins Collection” to ukłon w stronę starych fanów i wszystkich tych, którym niedane było zagrać w klasyczne już „Resident Evil” z 1996 r. i edycję „Zero”, która ukazała się w 2002 r. Obie gry zostały stworzone praktycznie od podstaw. Zachowano jedynie ich fabułę i zasady rozgrywki. Na potrzeby grafiki stworzono zupełnie nowe tekstury w najwyższej rozdzielczości, które jednak zachowały klasyczny wygląd. Podobnie ma się sprawa z dźwiękiem, który płynie do naszych uszu za sprawą technologii 5.1. Efekt zbiegów reinkarnacyjnych jest wręcz idealny. Przerażenie, jakie może wywołać nocna sesja z nową odsłoną „Resident Evil”, można porównać jedynie z tym, które nie tak dawno wywoływał „Obcy: Izolacja”.

Platforma: PC, PS3/4, Xbox 360/One

Ocena: 85%Plants vs. Zombies Garden Warfare 2 Beta

Electronic Arts miesiąc przed premierą udostępniło graczom betę nowej wersji „Plants vs. Zombies”. Dzięki temu można było przyjrzeć się zasadom rozgrywki jednej z najdziwniejszych gier ostatnich lat. Jak wskazuje tytuł, mamy do czynienia ze światem, w którym walczą ze sobą rośliny ogrodowe i wychodzący z grobów nieumarli. Dla poczucia większego absurdu scenografia została ubrana w pastelowe barwy, a postacie to karykaturalne wyobrażenia znanych wszystkim doskonale warzyw i owoców. Aha, co ważne – ta gra to strzelanina. I to nie byle jaka, bo osadzona na tym samym silniku, z którego korzysta całkiem poważny „Battlefield”. W skrócie wygląda to tak, jakby w profesjonalnym symulatorze lotu ktoś zaczął wyświetlać na monitorach komiksowe chmurki, a latające wokół samoloty zastąpił smokami z majaków wielbicieli LSD. Czy jest to gra dla dzieci? Nie! Jest to gra dla dużych dzieci, których psychiki nie zwichnie już kolejna dawka przemocy i halucynacji. Beta ograniczona jest do jednej lokacji oraz określonego zasobu postaci, przez co szybko staje się nużąca, ale coś mi mówi, że warto poczekać na pełną wersję.

Platforma: PC, PS4, Xbox One

Ocena: 90%


Life is Strange Limited Edition

Świetna grafika, wciągająca fabuła i nadprzyrodzone umiejętności głównej bohaterki. Tak w skrócie można streścić wszystkie atuty „Life is Strange”. Gra debiutowała na początku 2015 r. w postaci odcinków udostępnianych w internecie w miesięcznych odstępach. Rozwiązanie to znane jest z takich gier, jak „The Walking Dead”czy „The Wolf Among Us”, też zresztą godnych polecenia. W styczniu tego roku „Life is Strange” trafia na półki w pełnej wersji pudełkowej i warto się zainteresować tą pozycją. Akcja tej gry przygodowej rozgrywa się w miasteczku Arcadia Bay w stanie Oregon, gdzie w niewyjaśnionych okolicznościach znika studentka zaprzyjaźniona z główną bohaterką. Przez przypadek ta odkrywa w sobie umiejętność cofania się w czasie i próbuje rozwikłać zagadkę zaginięcia przyjaciółki. Element zabawy czasem odgrywa tu niezwykle istotną rolę. Z jednej strony pozwala zapuścić się w przeszłość, z drugiej umożliwia sprawdzenie alternatywnych wyborów, przed którymi stajemy w trakcie gry. W efekcie możemy tę grę przejść na kilka różnych sposobów bez konieczności rozpoczynania jej od nowa.

Platforma: PC, SP3/4, Xbox 360/One

Ocena: 90%


Lego Marvel’s Avengers

Avengers” i „Avengers: Czas Ultrona”, „Thor: Mroczny świat”, „Iron Man 3”, „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie” i „Zimowy żołnierz”. Filmy powstałe na bazie uniwersów Marvela znalazły się w pakiecie najnowszej odsłony serii. Graficznie nie oczekujmy rewolucji. Po odświeżeniu grafiki i silnika, co nastąpiło kilka lat temu, seria Lego pod tym względem nie zaskakuje. Czy to zarzut? Nie sądzę. Jakość tekstur i animacji jeszcze kilka lat będzie dostarczała doskonałej zabawy. Jak zwykle do dyspozycji mamy tryb fabularny, który jest naprawdę długi i wymagający dla palców. Po jego zakończeniu czeka nas powtórne przejście wszystkich lokacji i zebranie ukrytych wcześniej przedmiotów i odblokowywanie postaci niezbędnych do stuprocentowego zakończenia gry. Jak zdążyli nas przyzwyczaić twórcy serii, z edycji na edycję zagadki logiczne są coraz bardziej skomplikowane. Jednak wciąż są do pokonania dla przeciętnie inteligentnego dziecka. Tym bardziej że w Lego nie grają przecież jedynie dzieci. Rodzice, którzy kupują Lego, by grać po kryjomu przed dziećmi, mogą więc liczyć na wsparcie intelektualne. I powinni z niego skorzystać, bo ta gra daje pełną radość dopiero w trybie wieloosobowym.

Paltforma: PC, PS3/4, Xbox 360/One

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy