Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

• MULTIMEDIA •

POLECA KRZYSZTOF JÓŹWIAK

LG G5 i LG 360 CAM


Nowy flagowiec LG, model G5, to powrót do najlepszych tradycji koreańskiego koncernu. Po niezbyt udanych eksperymentach z poprzednich lat w końcu do naszych rąk trafiło klasyczne z wyglądu urządzenie, kryjące w sobie masę udogodnień i nowych, ciekawych rozwiązań. Przede wszystkim mamy do czynienia z telefonem hybrydowym. Co to oznacza? W zależności od tego, w jaki sposób go wykorzystujemy, możemy fizycznie dopasować do niego odpowiednie moduły. Słuchamy muzyki? Do dyspozycji mamy moduł z podwyższoną jakością dźwięku, zapewniający sprzętowe wsparcie dla plików muzycznych. Korzystamy z telefonu jak z kamery wideo i zależy nam na długim działaniu urządzenia? W każdej chwili możemy zaimplementować specjalny grip z niezwykle silną baterią i przyciskami ułatwiającymi robienie zdjęć i rejestrowanie obrazu. Standardowa bateria jest niezwykle wydajna. Podczas redakcyjnych testów telefon działał bez ładowania przez blisko 24 godziny. W tym czasie służył za GPS, przeglądarkę internetową, odtwarzacz muzyczny, nagrywał filmy, robił zdjęcia i obsłużył kilkadziesiąt rozmów telefonicznych. To naprawdę niezły wynik.

Telefon doczekał się także niezwykle ciekawego i przydatnego urządzenia zewnętrznego. Jest nim kamera LG 360 CAM, która – jak sama nazwa wskazuje – potrafi nagrywać filmy sferyczne. Dwa szerokokątne obiektywy znajdujące się po obu stronach urządzenia rejestrują obraz w wysokiej rozdzielczości. Urządzenie wysyła go za pomocą modułu Bluetooth do LG G5. Telefon konwertuje plik do formy przestrzennej, którą następnie możemy wysłać do YouTube, który ten format obsługuje. Efekty pracy kamery robią niesamowite wrażenie. Jedynym minusem jest to, że oprogramowanie kamery nie generuje sferycznych plików samodzielnie i konieczne jest pośrednictwo telefonu.

***

ORIGAMI NORIKO 10000 

Czy powerbanki zawsze muszą wyglądać tak samo –nudne czarne pudełka z kabelkiem? Firma Origami, producent akcesoriów GSM, przekonuje, że również to proste urządzenie może mieć ciekawy i oryginalny design. Noriko 10000 ma trwałą i odporną plastikową obudowę dostępną w 10 wersjach kolorystycznych.W środku znajdziemy markowe podzespoły. Najważniejszy element urządzenia, baterię litowo-polimerową o pojemności 10 000 mAh, wyprodukowała firma ATL, która dostarcza komponenty dla Apple. Akumulator zapewnia o 40 proc. dłuższą żywotność niż inne podobne urządzenia, a energia może być magazynowana dwukrotnie dłużej. O stanie naładowania ogniw informują nas diody LED. Origami Noriko wyposażono w niskostratne kable z magnetycznymi wtykami mini USB, które są płaskie i się nie plączą. Całkowite naładowanie Origami Noriko 10000 za pośrednictwem sieci elektrycznej zajmuje ok. 4 godzin. Uzupełnianie energii przez port USB trwa trzy razy dłużej. 

***

BENQ TH670S


Na jakim ekranie podziwiać występy polskiej reprezentacji na Euro 2016? Oczywiście najlepiej na jak największym, na którym obraz wyświetlany jest za pomocą projektora. Tak przynajmniej twierdzi firma BenQ, która zaprezentowała urządzenie wyposażone w tryb Football. Według producenta są to nowe, precyzyjne ustawienia barw składowych, skomponowane tak, by na wielkim ekranie jak najwierniej oddawały „tonację skóry, zieleń murawy i żywe kolory wiwatującej publiczności” .A ekran, na którym obejrzymy mecz, rzeczywiście może być duży – maksymalna przekątna wyświetlanego obrazu to aż 300 cali (100-calowy obraz otrzymujemy już z odległości 3,2m).  BenQ TH670s to projektor DLP wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD, zapewniający jasność 3000 ANSI lumenów i kontrast 10 000:1. Paleta barw liczy 1,07 mld kolorów. Dodatkowo projektor został wyposażony w 6-segmentowe koła kolorów (RGBRGB), które wraz z technologią BrilliantColor mają gwarantować nasycone barwy i wiernie odwzorowany obraz.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?