Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

źródło: 123RF

Firmowy pakiet bezpieczeństwa

Ewa Bednarz

Nawet jeśli jesteś właścicielem niewielkiej kwiaciarni, możesz ubezpieczyć siebie, pracowników i majątek firmy. Dziś to towarzystwa ubezpieczeniowe zabiegają o przedsiębiorców

 

Pakietowych ubezpieczeń firmowych przybywa. Z najnowszą ofertą – Twój Biznes Plus –ruszyła kilka tygodni temu Uniqa. Wcześniej z nowym ubezpieczeniem (GoBiznes) wystartował też Gothaer, a towarzystwo BZ WBK Aviva, które nie tak dawno zmodyfikowało, dostosowując się do oczekiwań klientów, pakiet Partner w Biznesie, wprowadziło nowy produkt – Partnera w Biznesie Plus.

Ubezpieczenie firmy w pakiecie ma zalety, ale ma też wady. Plusem jest pewność posiadania wszystkich niezbędnych elementów ochrony ubezpieczeniowej oraz to, że przy wykupieniu pakietu, w skład którego wchodzi kilka rodzajów ubezpieczenia, składka jest niższa. Trzeba jednak pamiętać, że większość pakietów zawiera kilka ubezpieczeń podstawowych, takich jak: ubezpieczenie majątku trwałego od ognia i innych zdarzeń losowych oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej deliktowej, czyli wyrządzonej osobom trzecim. Jeżeli jednak nie daje dodatkowo ochrony od specyficznych dla danej branży ryzyk, to się nie sprawdzi. W wielu towarzystwach można jednak dodatkowo ubezpieczyć np. towar przed rozmrożeniem – co jest istotne zwłaszcza dla branży spożywczej.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Wojciech Romański

W smoczym kręgu