Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

źródło: REUTERS/FORUM

• MYŚLI I SŁOWA •

Salon pije do 500+


Autorytety medialne i polityczne opozycji zakrzyczały chórem, że program 500+ zwiększy konsumpcję alkoholu. To dziwne, ponieważ kilka tygodni po pierwszej fali wypłat z programu 500+ właściciele Polmosu Łańcut, zamiast zwiększyć produkcję krupniku (drugiego na liście wódek czystych i kolorowych), zapowiedzieli likwidację zakładu. Wyśmiewana przez salon ściana wschodnia, gdzie lud masowo głosuje na PiS, stała się nierentowna dla producentów gorzały. Mało tego – produkcja krupniku zostanie przeniesiona w całości do Starogardu Gdańskiego, czyli w pobliże matecznika Platformy. Nie trzeba nawet badań rynkowych, aby potwierdzić słuszność tej biznesowej decyzji. Wystarczy przypomnieć sobie, że to w latach rządów Platformy powstał program 1500+ (średnia cena zakrapianego obiadu oficjeli Platformy na koszt podatnika), a premier Kopacz pozostawiła po sobie w KPRM 350 butelek wódki. Wiceminister Jan Bury balował na suto zakrapianych imprezach na koszt elektrowni Kozienice. A dzięki Unii Europejskiej pić po europejsku mogli też beneficjenci programu 15000+ (w euro), tacy jak ówczesny europoseł Platformy Jacek (Heil Hitler) Protasiewicz. Zamiast wykpiwać biedniejsze polskie rodziny (nazywane często „patologicznymi”), salon powinien popatrzeć w lustro. I przestać chlać.

Stanislas Balcerac

 Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Wojciech Romański

W smoczym kręgu