Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Ulgi dla innowacyjnych

ap

 

Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców inwestujących w innowacje rząd zapowiada już od przyszłego roku. 1 stycznia ma wejść w życie tzw. mała ustawa o innowacyjności, a docelowa duża ustawa rok później.

Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, przypomniał, że w poprzedniej kadencji Sejmu przyjęto ustawę o innowacyjności zaproponowaną przez ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Zdaniem Gowina zawierała ona jednak elementy, które mogły zniechęcać zarówno przedsiębiorców, jak i naukowców do współpracy. Przede wszystkim zredukowano ulgi podatkowe do tak znikomych rozmiarów, że nie stanowią one obecnie żadnej interesującej zachęty. Jak dodał Gowin, tzw. mała ustawa o innowacyjności ma wprowadzić ulgi podatkowe, które będą dla przedsiębiorców realną zachętą, by inwestować w badania i rozwój.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy