Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Ulgi dla innowacyjnych

ap

 

Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców inwestujących w innowacje rząd zapowiada już od przyszłego roku. 1 stycznia ma wejść w życie tzw. mała ustawa o innowacyjności, a docelowa duża ustawa rok później.

Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, przypomniał, że w poprzedniej kadencji Sejmu przyjęto ustawę o innowacyjności zaproponowaną przez ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Zdaniem Gowina zawierała ona jednak elementy, które mogły zniechęcać zarówno przedsiębiorców, jak i naukowców do współpracy. Przede wszystkim zredukowano ulgi podatkowe do tak znikomych rozmiarów, że nie stanowią one obecnie żadnej interesującej zachęty. Jak dodał Gowin, tzw. mała ustawa o innowacyjności ma wprowadzić ulgi podatkowe, które będą dla przedsiębiorców realną zachętą, by inwestować w badania i rozwój.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?