Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

źródło: FOT. 123RF

500+ rozejdzie się po kościach?

Piotr Mazurkiewicz

 

Liczby robią wrażenie: w ramach programu 500+ tylko w tym roku na rynek ma trafić ok. 17 mld zł. Od 2017 r., który będzie pierwszym pełnym rokiem jego obowiązywania, ma to już być ok. 22 mld zł rocznie.

– Ponad 2,7 mln wniosków złożono w ramach programu działającego od kwietnia, a wypłacono już ponad 7 mld zł – mówiła pod koniec sierpnia Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. W jego ramach świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane jest na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach z maksymalnie 800 zł dochodu na osobę miesięcznie, wypłacane jest również na pierwszą pociechę.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE