Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

System VAT ma się uszczelnić

ap

Rząd chce walczyć z oszustwami podatkowymi i uszczelnić system. Ministerstwo Finansów przewiduje, że od początku przyszłego roku będzie działać sprawna służba skarbowa. W tym celu powstanie Krajowa Administracja Skarbowa – zapowiedział Paweł Szałamacha, szef resortu. KAS ma wspierać odbudowę dochodów państwa.

Prace w Sejmie już trwają. Ustawa jest po pierwszym czytaniu. Szef MF ocenił, że nowa skonsolidowana administracja skarbowo-celna, czyli KAS, pozwoli przyciągnąć do niej zdolną młodzież z polskich uczelni, a także realizować będzie aspiracje obecnych pracowników Służby Celnej, urzędów kontroli skarbowej i urzędów skarbowych. KAS ma także usprawnić realizację jednego ze strategicznych celów rządu, czyli odbudowę dochodów własnych państwa polskiego, a także zwiększyć dochody podatkowe do budżetu.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?