Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

źródło: Forum
MATEUSZ WLODARCZYK

• MYŚLI I SŁOWA •

Marcinkiewicz musi odejść


Wiadomość o zatrudnieniu byłego przewodniczącego Komisji Europejskiej Manuela Barroso przez bank Goldman Sachs wywołała duże poruszenie i pewne oburzenie. Zaczęto mówić o zasadach i deontologii. Kiedy ten sam bank w 2008 r. zatrudnił Kazimierza Marcinkiewicza, takich głosów oburzenia nie było. A przecież Marcinkiewicz dostał złoty kontrakt od Goldman Sachs, gdy tylko skończył swoją krótką karierę w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju. Droga od lobbowania za rozwojem Polski do lobbowania na rzecz banku Goldman Sachs była więc dla Marcinkiewicza krótka. Skoro Barroso jest teraz oskarżany o łamanie zasad etyki, to Marcinkiewicz złamał te same zasady, tylko że wtedy (lata 2008–2013) polska prasa tego „nie zauważała”, ponieważ żyliśmy w czasach rządów PO-PSL. Teraz przy okazji afery Barroso Jean-Claude Juncker grzmi w mediach, że „Goldman Sachs był jedną z organizacji, które świadomie lub nieświadomie przyczyniły się do wielkiego kryzysu między rokiem 2007 a 2009”. Marcinkiewicz pracował jako lobbysta dla Goldman Sachs od 2008 r., więc probrukselskie polskie media też powinny wystawić mu odpowiedni rachunek. Zamiast tego Marcinkiewicz bryluje bezustannie w TVN24 jako ekspert i wyrocznia od wszystkiego. Aż wstyd.

Stanislas Balcerac

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?