Najnowsza interwencja Uważam Rze

Aktualności

Wakacje last minute czy first minute? Podpowiadamy, co wybrać!

Materiał Partnera

Rozglądasz się za wakacyjną ofertą, ale nie wiesz, czy lepiej zdecydować się na wczasy first minute, czy może czekać z zakupem do ostatniej chwili? First minute czy last minute – co lepsze? Okazuje się, że to oferty skierowane do całkowicie innych odbiorców. Poznaj różnice i zaplanuj wczasy dla siebie.

Tanie wakacje first minute

Do niedawna powszechny był pogląd, że wakacje w przedsprzedaży są stosunkowo drogie i jeśli chcesz oszczędzić, musisz czekać do ostatniej chwili. Na przełomie ostatnich sezonów to się jednak zmieniło. Okazuje się, że czasem wycieczki oferowane na początku sezonu są dużo tańsze od wakacji typu last minute. Skąd taka zmiana?

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny sprawił, że Polacy po prostu poczuli się bezpieczniej i zaczęli chętniej inwestować pieniądze w zakup wczasów przez biura podróży. To napędziło rynek, a w przedsprzedaży zaczęły pojawiać się naprawdę gorące okazje cenowe. W związku z tym w ofercie last minute często trudno znaleźć tak dobre okazje, jak miało to miejsce w poprzednich sezonach.

Kiedy najlepiej kupować oferty w przedsprzedaży? Już na początku sezonu! Nie czekaj do wiosny, by zarezerwować wycieczkę marzeń! Na wakacje first minute 2019 poluj już w styczniu i w lutym – wtedy masz szansę wyłowić prawdziwe perełki.

Wycieczki last minute – dlaczego warto?

Wakacje last minute ciągle cieszą się uznaniem wśród turystów. Czekając do ostatniej chwili, masz szansę kupić niezwykłą wycieczkę w doskonałej cenie. Tydzień w Grecji za 1000 zł? Bez problemu! Musisz jednak pamiętać, że wakacje last minute to opcja dla spontanicznych i zdecydowanych – nie możesz nastawiać się na żadne konkrety, bo nigdy nie wiesz, jakie wycieczki trafią do puli. Na wakacje last minute raczej trudno wybrać się z dziećmi – to świetna okazja dla singli lub par, które uwielbiają przygody i dreszczyk emocji.

Ciągle jest czas, by wykupić wakacje last minute 2018. Pamiętaj, że wycieczki w tej ofercie pojawiają się w biurach podróży dosłownie na kilka dni przed wylotem. Najlepsze okazje masz szansę upolować jesienią – na przełomie października i listopada, a potem przed Bożym Narodzeniem. Na bieżąco sprawdzaj więc stronę lidl-podroze.pl i szukaj ciekawych ofert.

Wycieczki last minute all inclusive

Wycieczki all inclusive cieszą się wśród Polaków rosnącą popularnością. Choć wiele osób wciąż dostrzega zalety samodzielnego podróżowania i po prostu preferuje indywidualne przygotowywanie wycieczki, wielu turystów skłania się ku wykupieniu zorganizowanych wczasów przez biuro podróży. To zdecydowanie wygodniejsza opcja – szczególnie dla osób starszych i rodzin z dziećmi. Decydując się na takie wakacje, nie musisz się już niczym martwić. Bilety lotnicze, rezerwacja hotelu, wyżywienie, a do tego jeszcze atrakcyjne wycieczki – wszystko w jednym pakiecie.

Czym w zasadzie są wakacje all inclusive i dlaczego warto je kupić? All inclusive to dosłownie „wszystko w cenie”. W tej ofercie oprócz przelotu i noclegów możesz liczyć na pełne wyżywienie (najczęściej są to 3 posiłki dziennie), nieograniczony dostęp do napojów i przekąsek. To czysta oszczędność, bo codzienne kupowanie chłodzących napojów, przekąsek czy lodów dla dzieci to sumarycznie spory koszt, który zdecydowanie podniósłby cenę wakacji. Dzięki opcji all inclusive nie musisz martwić się już dodatkowymi kosztami. Wygodne, prawda?

Wakacje w przedsprzedaży czy kupowane na ostatnią chwilę? To zależy! Jeśli podróżujesz z dziećmi, a do tego lubisz mieć wszystko z góry zaplanowane – lepiej celuj w oferty first minute. Zaglądaj do biura podróży już z początkiem roku, by nie przegapić najciekawszych okazji. Jeśli na wyjazd decydujesz się dosłownie w ostatniej chwili – wciąż masz szansę na udany urlop. Skorzystaj z gorących okazji i wykup interesujące wakacje w naprawdę wystrzałowej cenie.


Zdjęcie główne:
stock.adobe.com/ kwanchaichaiudom

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez