Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

*** ZDJECIE POCHODZI Z ZASOBOW AGENCJI FOTOGRAFICZNEJ "FOTORZEPA". PROSIMY O DOPISANIE ZRODLA "FOTORZEPA" OBOK NAZWISKA AUTORA OPUBLIKOWANEGO ZDJECIA. ***

Kreator cudzych marzeń

Włodzimierz Czarzasty chciałby wejść do wielkiej polityki. Ma w ręku mocne karty - media publiczne. Czy potrafi zagrać nimi tak, by zgarnąć pulę ?

W książeczce „Wielki bal” stabilne tekturowe figurki przeznaczone są do zabawy. Za pomocą łatwo doczepianych szablonowych strojów i akcesoriów można je przebrać, w co się chce. I stawiać, gdzie się chce. Taka jest ich rola. I taka ich zaleta. Wydawca tej bajki dla dzieci Włodzimierz Czarzasty – 50-letni przewodniczący stowarzyszenia Ordynacka i członek SLD – w kreowanie bawi się dzisiaj gdzie indziej.
A zabawki ma bardzo interesujące. W „apolitycznej” Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, w której ludzie wskazani przez Sojusz Lewicy Demokratycznej mają dwóch reprezentantów na pięć miejsc, nastąpił decyzyjny pat. Członkowie związani z Platformą Obywatelską nie chcą dać lewicy tyle władzy, ile ona żąda. Czarzasty zareagował od razu. W porze najlepszej oglądalności wystąpił w programie TVP 2 „Gorący temat” i pouczył, że jeśli Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, nie radzi sobie z wyborem rad nadzorczych, powinien się podać do dymisji. – Odebrałem tę wypowiedź jako wywieranie nacisku na przewodniczącego i dowód na to, że pan Czarzasty jest szczególnie zainteresowany wpływaniem na media publiczne – mówi Krzysztof Luft, członek Krajowej Rady.
Inni też mają wątpliwości. Dlaczego wypowiadał się akurat szef stowarzyszenia Ordynacka, skoro działają tysiące innych stowarzyszeń? I dlaczego dokładnie w rocznicę ujawnienia afery Rywina, która zmiotła Czarzastego i całą formację lewicową ze sceny politycznej?

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Wojciech Romański

W smoczym kręgu