Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Chirac oskarżony

Aleksandra Rybińska

W Paryżu rozpoczął się proces byłego prezydenta. Czy zakończy się wyrokiem?

Jacques Chirac jest sądzony za dwie afery korupcyjne z okresu między rokiem 1977 a 1995, kiedy był merem Paryża i liderem Zgromadzenia na rzecz Republiki (RPR), ugrupowania, z którego wywodzi się rządząca obecnie we Francji Unia na rzecz Ruchu Ludowego (UMP).

Chodzi o 21 fikcyjnych etatów, które Jacques Chirac miał stworzyć, żeby „nagrodzić” za polityczne poparcie swoich bliskich współpracowników i członków ich rodzin.

Prokuratura zarzuca 78-letniemu dziś byłemu prezydentowi „sprzeniewierzenie środków publicznych”, „nadużycie zaufania” i „przyjmowanie łapówek”. Jeśli Chirac zostanie skazany, grozi mu do 10 lat więzienia i grzywna w wysokości 150 tysięcy euro. Ale czy do tego dojdzie, nie jest jednak wcale pewne.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO