Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Generał Jaruzelski nie jedzie do Rzymu

Wojciech Jaruzelski nie wybiera się do Watykanu na majową uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II. Generał poinformował, że nie chce dawać pretekstu do sensacyjnych informacji i zaburzać beatyfikacyjnej atmosfery. Dodał, że ze względu na wiek i zdrowie byłoby mu trudno uczestniczyć we wszystkich uroczystościach.

Spór o to, czy prezydent Bronisław Komorowski powinien zaprosić Jaruzelskiego na uroczystości beatyfikacyjne, rozgorzał po słowach Sławomira Nowaka. Prezydencki minister powiedział, że głowa państwa chce zaprosić do delegacji m.in. prezydentów wybranych w wyborach powszechnych. A generał został wyznaczony przez Zgromadzenie Narodowe.

Później Nowak wycofał się z tych słów. Socjolog Jadwiga Staniszkis przypominała, że Jaruzelski był świadkiem w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II . Inni komentatorzy podkreślali jednak, że za czasów jego rządów zginęło wielu księży.    —e.o.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO