Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Kontrofensywa palących

Choć ceny wyrobów tytoniowych rosną i paczka papierosów kosztuje już średnio 5,50 euro, Francuzi palą coraz więcej. Sprzedaż papierosów zwiększyła się w 2010 r. o 0,5 proc. Rok wcześniej o ponad 2 proc. – wynika z raportu Francuskiego Obserwatorium Narkotyków (OFDT).

28,3 proc. Francuzów pali codziennie, a 5,9 proc. okazjonalnie. To około 15 milionów osób, które średnio wypalają 13,9 papierosa dziennie – wynika z badań Narodowego Instytutu Prewencji i Edukacji Zdrowotnej (INPES). Liczba palaczy wzrasta od 2005 r., kiedy państwo rozpoczęło agresywną kampanię antynikotynową.

Z powodu ciągłych podwyżek cen od 2003 r. Francuzi wolą się zaopatrywać za granicą. Dziś co piąty papieros pochodzi z Hiszpanii, gdzie paczka kosztuje nawet o 1,50 euro mniej. Tylko w 2010 r. do kasy państwowej wpłynęło o dwa miliardy euro mniej z tytułu akcyzy na papierosy.    —a.r.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE