Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Kobieca twarz wojny

Amerykańskimi nalotami na Libię kieruje gen. Margaret Woodward. To rzadkość, by na czele takiej ofensywy stała kobieta. Woodward jest generałem dywizji sił powietrznych USA.

Pani generał dowodząca stacjonującą w niemieckim Ramstein 17. flotą powietrzną  prawdopodobnie została wybrana do dowództwa sił lotniczych USA w Afryce, ponieważ cieszy się opinią jednego z najlepszych ekspertów od logistyki i uzupełniania w powietrzu paliwa samolotów. Nadzoruje ataki dokonywane przez bombowce B-2, myśliwce F-15E i samoloty F-16CJ. Przed rozpoczęciem operacji w Libii spodziewano się, że USA będą zajmować się głównie misjami humanitarnymi.

Woodward wstąpiła do sił powietrznych w 1983 r. Brała udział m.in. w takich operacjach w Panamie, w Kosowie, a także w Iraku i Afganistanie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?