Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z „Bolkiem”?

Piotr Zaremba

Fakty są znane od lat. I tak naprawdę żaden historyk ich nie podważa, nawet jeśli Andrzej Friszke użyje wobec epizodu współpracy Lecha Wałęsy z SB  innego języka niż Sławomir Cenckiewicz. Sądowe zwycięstwo byłego prezydenta  nad Krzysztofem Wyszkowskim, który opisał ten epizod językiem brutalnym,  jest pozorne.

Świat nie nabierze dla Wałęsy nowych barw, choć Wyszkowski przegrał.  Przecież po wyroku nie zniknie debata historyczna ani książki, w których można przeczytać, jak było. Nawet sędziowie mieli w tej sprawie różne zdania. W poprzedniej instancji wygrał Wyszkowski. Teraz Wałęsa.

Ta historia to przyczynek do relatywizmu prawnych norm. Każdy czyta je inaczej – to kwestia sympatii  tego czy innego sędziego. Ale to również przyczynek do politycznej i ludzkiej historii Wałęsy.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?