Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Ktoś czai się za płotem. Ale kto będzie skakał?

Przemysław Dziubłowski

Startuję, zainspirowany długimi rozmowami o popkulturze z red. Karnowskim, z „Przelotem mniej lub bardziej kulturalnym”. Przydałby się na dole dopisek: „Redakcja »Uważam Rze« nie bierze odpowiedzialności za treści zawarte w tej rubryce”

Nikt nie wie, kto zagra Lecha Wałęsę w filmie Andrzeja Wajdy. Ani reżyser, ani autor scenariusza Janusz Głowacki, ani widzowie, ani nawet dziennikarze „Przekroju”. Wyobrażam sobie, jak musi się czuć z tym Piotr Adamczyk. W domu ma zapewne Szopieżwała, figurkę będącą zlepkiem postaci Chopina, papieża i Wałęsy, niedoszły gadżet, który miał promować Polskę, ale ją podzielił. Aktor uwielbia zrywać ze swoim emploi – dlatego Karol, i to nie tylko ten, który został papieżem, i Chopin, ten który pragnie miłości, musi zostać przywódcą „Solidarności”. Pomóżmy mu i załóżmy komitet poparcia. Bo Szyc już czai się za płotem.

Peja, znany także jako Rychu, jest artystą – co sam przyznał w ubiegłym roku pod przysięgą sądową. Ja dodam, że dziś najbardziej popularnym w Polsce. Ze swoim starym zespołem – Slums Attack – wydał nową płytę. Album od dnia premiery jest na szczycie listy bestsellerów, a jego tytuł „Reedukacja” jest celny jak pewien urząd. Reedukujmy się i my, słuchając wykładów Rycha: „Usłyszysz leszcz, gej, wal w mordę, lecz wpierw pomyśl, czy gang osiedlowy cię nie sprzeda za te ciosy”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO