Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Komendant zabił?

Szef policji na warszawskiej Białołęce podejrzany o zabójstwo  

Janina Blikowska, Marek Kozubal

Sfora psów przytargała na prywatną posesję ludzką rękę. Właściciel domu we wsi Kałuszyn koło Legionowa zgłosił to na policję. 18 marca funkcjonariusze w pobliskim lesie znaleźli wypalone ognisko, przy którym leżały poćwiartowane fragmenty ciała. Okazało się, że są to zwłoki 51-letniego Dariusza S., przedsiębiorcy spod Ciechanowa, który robił interesy w Legionowie.

Po odnalezieniu zwłok w lesie policjanci z Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw zaczęli prześwietlać znajomych denata. Mężczyzna prowadził interesy na rynku nieruchomości, m.in. skupował ziemię, ale także wynajmował powierzchnie handlowe dla sklepikarzy.

– Bardzo dobrze znał Mariusza W. – komendanta komisariatu na warszawskiej Białołęce. Poznali się kilka lat wcześniej, gdy W. był zastępcą komendanta powiatowego w Legionowie – mówi nasz informator. I dodaje, że policjant wynajmował mieszkanie biznesmenowi.– A ten pożyczał  komendantowi duże pieniądze, wynajmował też lokale handlowe żonie oficera – dodaje nasz rozmówca.

Policjanci zaczęli prześwietlać komendanta. Miał alibi, twierdził też, że w ostatnim czasie nie spotykał się z Dariuszem S.

Z informacji, do których dotarliśmy, wynika jednak, że kryminalni pozyskali świadka, który twierdził, że biznesmen właśnie przed zaginięciem umawiał się na spotkanie z oficerem policji. – Prawdopodobnie policjant był ostatnią osobą, która widziała biznesmena – przyznaje Maciej Karczyński, rzecznik komendanta stołecznej policji.

W środę Mariusz W. stracił stanowisko szefa białołęckiego komisariatu. W czwartek został zatrzymany. Wraz z nim do izby zatrzymań został doprowadzony jego znajomy 41-letni Piotr M.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość