Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Edukacyjna ofensywa kobiet

Jak wynika z danych zebranych przez serwis internetowy Edustacja.pl, który prowadzi bazę kursów i szkoleń, kobiety chętniej niż mężczyźni kształcą się i doszkalają.

Więcej kobiet jest też na uczelniach. Z danych GUS wynika, że ponad 58 proc. spośród 1,9 mln studentów to kobiety.

Są większością zarówno w państwowych, jak i prywatnych szkołach wyższych.

Z badań czytelnictwa Biblioteki Narodowej wynika, że kobiety więcej też czytają. Również na rynek pracy trafia więcej kobiet z wyższym wykształceniem niż mężczyzn.

Z raportu firmy Sedlak & Sedlak „Kobieta na rynku pracy” wynika, że w latach 2000 – 2009 liczba absolwentek wzrosła o 71 proc. Absolwentów – o 65 proc.

Najwięcej kobiet studiuje na kierunkach związanych z opieką społeczną (94 proc. absolwentów) oraz medycyną (82 proc.). Panie stanowią też ponad 70 proc. absolwentów kierunków humanistycznych, pedagogicznych, biologicznych oraz dziennikarskich.

Renata Czeladko

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej