Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Jan Paweł II z naszych zdjęć

Monika Górecka-Czuryłło

Do Centrum Opatrzności Bożej wpłynęło już ponad 5 tys. zdjęć

Najbardziej ujmująca jest nieporadność w wysyłaniu zdjęć połączona z ogromną chęcią wzięcia udziału w naszej akcji – mówi Marek Drabik z Centrum Opatrzności Bożej. I opowiada, jak to warszawiacy, zwłaszcza starsi, wysyłają skany o formacie A4, na których w górnym rogu widnieje maleńkie zdjęcie legitymacyjne.

Po co potrzebne są te zdjęcia? 1 maja, w dzień beatyfikacji Jana Pawła II, zostaną umieszczone na wielkiej siatce o wymiarach 40 na 25 m w taki sposób, że utworzą portret papieża Polaka. Płachta zostanie powieszona na fasadzie budującej się Świątyni Opatrzności Bożej.

– W ciągu tygodnia wpłynęło już ponad 5 tys. zdjęć – mówi Piotr Gaweł, prezes zarządu Centrum Opatrzności Bożej. – Już z nich można by stworzyć portret naszego papieża. Ale liczymy, że będzie ich nawet kilkadziesiąt tysięcy. Specjaliści szacują, że zmieści się ich tam nawet pół miliona. Pierwsza wersja portretu będzie gotowa na 1 maja, ale zdjęcia można przysyłać do końca tego miesiąca. Finalny efekt zostanie zaprezentowany w Święto Dziękczynienia – 5 czerwca.

Portret powisi na świątyni kilka miesięcy. Później będzie dostępny w wersji elektronicznej w Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego powstającym w Świątyni Opatrzności Bożej. Jakie będą losy samej płachty, na razie nie wiadomo. Może zostanie podzielona i sprzedana na cegiełki.

Pomysłodawcy projektu przyznają, że na planszy, która zawiśnie na świątyni, trudno będzie rozpoznać swoje zdjęcie. – Ale w muzeum chcemy stworzyć taką komputerową wersję, żeby każdy, kto przysłał fotografię, mógł się w papieskim portrecie odnaleźć – mówi Marek Drabik, współodpowiedzialny za projekt. Żeby „wziąć udział” w papieskim portrecie, trzeba najpierw wysłać SMS na nr 72 551 (2 zł netto). Następnie wejść na stronę www.portretjp2.pl i na nią wysłać zdjęcie. Konieczne jest podanie imienia i nazwiska. Zdjęcie można też wysłać MMS-em (ale najpierw trzeba wysłać SMS).

– Dochód z SMS-ów będzie przeznaczony na muzeum w Świątyni Opatrzności Bożej – mówi Gaweł.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej