Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Co zrobić z Kaddafim

Katarzyna Zuchowicz

Postawić przed sądem czy wysłać na emigrację w głąb Afryki?

Do Londynu zjechali we wtorek przedstawiciele ponad 40 państw i organizacji międzynarodowych. Byli szefowie ONZ, NATO, Organizacji Konferencji Islamskiej i Ligi Arabskiej. Przyjechała sekretarz stanu USA Hillary Clinton oraz 25 innych szefów dyplomacji, w tym Polski Radosław Sikorski i UE Catherine Ashton.

Gdy debatowali nad przyszłością Libii, w kuluarach czekał lider libijskiej Rady Narodowej – tymczasowych władz, które w Bengazi utworzyli rewolucjoniści. Jej przedstawiciele przyjechali, by zapewniać, że bez Kaddafiego rada zbuduje wolny i demokratyczny kraj.

– Wierzę, że to nowy początek – mówił premier Wielkiej Brytanii, otwierając konferencję. Jak podawały brytyjskie gazety, David Cameron miał naciskać, by Kaddafiego postawić przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym (MTK). Jednak – jak nieoficjalnie mówili politycy – nic by się nie stało, gdyby dyktator uciekł przed sprawiedliwością.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe