Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Farida i Czeslaw Niemen byli przez szereg lat bliskimi przyjaciolmi. I wspolnie stworzyli utwor ?Musica Magica?

Bitwa o Niemena

Bartosz Marzec

Wdowa po muzyku procesuje się z jego menedżerem. Zarzuca mu, że podczas koncertu, który organizował, włoska piosenkarka Farida zaśpiewała song, bezprawnie wykorzystując aranżację zmarłego artysty

Koncert odbył się w Poznaniu 16 lutego 2009 r., w 70. rocznicę urodzin Czesława Niemena. Farida, muza i i przez pewien czas partnerka życiowa artysty, zadedykowała mu utwór „Musica Magica”. Tyle fakty. Cała reszta jest przedmiotem ostrego sporu.

Tajemnice szpulowej taśmy

– Nie wiem, dlaczego Farida nie miałaby włączyć do swego repertuaru utworu, którego jest współautorką – mówi  Krzysztof Wodniczak, były menedżer Czesława Niemena. – Song „Musica Magica” śpiewała wcześniej podczas koncertów na całym świecie: w Rzymie, Paryżu, Madrycie i Las Vegas.

Zdaniem menedżera Małgorzata Niemen dowiedziała się o istnieniu utworu późno, bo w roku 2006, z audycji w Polskim Radiu.

Wodniczak zauważa, że zapis utworu, dokonany na taśmie szpulowej, Czesław Niemen przekazał Faridzie w prezencie. W archiwum domowym artysty brak kopii nagrania.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej