Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Znowu odwilż u Kaczyńskiego

Piotr Zaremba

Nowy kurs PiS to twarde cele i mniej agresywny język. Uosabia go jak zawsze pozbawiony emocji Adam Lipiński. Teraz to on jest numerem dwa

Naczelny „Wprost” Tomasz Lis ubolewał ostatnio, że media nie komentują z równą gorliwością nowej przemiany Jarosława Kaczyńskiego: z wizerunku twardego na miękki, jak komentowały dawniejszą – po kampanii prezydenckiej. Ale w większości mediów obowiązuje jeden schemat: PiS to apokaliptyczna siła szykująca nam na 10 kwietnia rewolucję. Tu nie ma miejsca na niuanse.

A zmiana nastąpiła. Chwilami można mieć wrażenie, że lider realizuje pomysły wyklętych twórców PJN. – Gdyby Joasia Kluzik-Rostkowska przetrwała na emigracji wewnętrznej w PiS, prezes dziś by po nią sięgnął – zauważa doradca Kaczyńskiego. Można dyskutować, czy Kluzik-Rostkowska miała takie szanse. Dostała na początku propozycję objęcia wiceprezesury, potem można było odnieść wrażenie, że czyni się z niej kozła ofiarnego – za dobrą, a uznaną za bubel kampanię. Ale dzisiejszy Kaczyński rzeczywiście realizuje program reformatorów bez reformatorów.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?