Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Bożyszcze tłumów w grze

Igor Janke

Ostatnie tygodnie były najtrudniejszymi  w rządowej historii Donalda Tuska. Tak źle nie było nigdy. Nawet kiedy wybuchła afera hazardowa. Wtedy przynajmniej szef Platformy był pełen pomysłów i energii. Umiał za jednym zamachem opowiedzieć o wojnie z PiS, wywalić połowę ministrów i zmobilizować swój elektorat w obliczu wroga. Teraz Tusk wyglądał na cień dawnego siebie.  Zmęczony, pozbawiony dawnego uroku. No i te walące się na głowę problemy – jeden po drugim. Horror na kolei, awantura o OFE, bunt ekonomistów, bunt celebrytów, coraz bardziej powszechna krytyka mediów.Wyglądało na to, że teraz będzie tylko gorzej. Że zaczyna się – tak bardzo oczekiwany przez opozycję – sondażowy zjazd partii rządzącej.

A tymczasem Tusk jakby złapał nowy oddech. Nie można powiedzieć, by on sam brylował, a rząd błyszczał, ale rządowa ekipa wychodzi z wizerunkowego dołka.

Nawet jeśli Jacek Rostowski nie wygrał debaty z Leszkiem Balcerowiczem, to jej dramatycznie nie przegrał.  Pokazał, że nie boi się  rozmawiać ze swoim słynnym krytykiem.  Donald Tusk poszedł do tych, których krytyka zapewne była dla niego najbardziej groźna – do popierających go od zawsze artystów, ludzi popkultury.  I wykorzystał szansę, jaką dał mu Marcin Meller z trójką muzyków.  Co prawda – jak się okazało – zadanie nie było trudne. Muzycy nawet kiedy go krytykowali, robili to z sympatią  i poza Zbigniewem Hołdysem nie sprawiali mu specjalnego kłopotu.

Meller  – zapewne wbrew własnym intencjom – rzucił Tuskowi piłkę. A premier na piłce się zna. Złapał i kopnął celnie.  Widownia zaklaskała.  Bożyszcze tłumów odzyskało czar.

Tylko czy sam czar wystarczy?

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO