Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Finanse, sądy i Śląsk

Janusz Rolicki

Opieszałość i nieudolność polskiego wymiaru sprawiedliwości przynosi zaskakujące  rezultaty. Generał Wojciech Jaruzelski, który dawno powinien siedzieć w więzieniu albo przynajmniej w areszcie domowym, dzięki temu, że ciągle żyje na wolności, może podzielić się z opinią publiczną swoją wiedzą znawcy tajemnic dziejów najnowszych. W wywiadzie dla włoskiego pisma „Jesus”, podaje dwie rewelacyjne wiadomości. Opowiada, że zamachu na papieża Polaka najprawdopodobniej dokonali radykalni islamiści. Natomiast w zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki mogła być zamieszana Moskwa. Wolałbym, aby generał Jaruzelski, autor stanu wojennego, człowiek, który dzięki swojemu przyjacielowi Czesławowi Kiszczakowi miał wgląd w działania komunistycznych tajnych służb, stosujących przemoc wobec przeciwników ustroju, przypomniał sobie własną rolę w obydwu wydarzeniach.

Zdjęcie z panem premierem

Postanowienie premiera Donalda Tuska o przeniesieniu się na stałe do Sejmu, aby skuteczniej nadzorować pracę i postawy parlamentarzystów własnej partii, wzbudziło duże zainteresowanie. Między innymi dziatwy szkolnej. W nowej sytuacji wiele szkół organizujących wycieczki do stolicy Polski ujęło w planach wizytę w Sejmie. Dzieci chciały zobaczyć, jak pan premier pracuje, a niektóre z nich roiły sobie nawet plany zrobienia wspólnego zdjęcia z panem premierem albo przynajmniej z ochroniarzami stojącymi przed gabinetem szefa naszego rządu. Przez Sejm w ostatnich miesiącach przewaliły się wycieczki szkolne z całego kraju. A tu po Tusku ani śladu.

Panie premierze, dorośli są w stanie zrozumieć niespełnione zapowiedzi i obietnice, ale czemu winne są dzieci?

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Wojciech Romański

W smoczym kręgu