Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Polska skarży Nord Stream

Sąd w Hamburgu zdecyduje, czy zgodę na ułożenie gazociągu z Rosji do Niemiec tak, że blokuje rozwój portu w Świnoujściu, wydano zgodnie z prawem.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście złożył w Sądzie Administracyjnym w Hamburgu odwołanie od wydanej przez tamtejszy Urząd Hydrografii i Żeglugi zgody dla konsorcjum Nord Stream na budowę gazociągu przez Bałtyk. Polska spółka podjęła tę decyzję, gdy niemieccy urzędnicy oddalili jej sprzeciw wobec decyzji o wytyczeniu trasy rurociągu tak, że uniemożliwi ona rozwój portu w Świnoujściu.

Polskie władze i spółka zabiegały o zmianę trasy gazociągu, ale udało się to tylko częściowo. Niezagrożony jest ruch statków o zanurzeniu do 13,5 m,  ale Nord Stream blokuje dostęp jednostkom o większym zanurzeniu (15 m), a w praktyce ogranicza rozwój portów.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE