Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z komputerami w szkole?

Bronisław Wildstein

Premier Tusk po raz kolejny ofiarowuje uczniom komputery. Pomysły na obietnice wyczerpały się widocznie rządowym specjalistom, a więc wracamy do poczynionych już wcześniej i, oczywiście, niezrealizowanych, ale kto by o tym pamiętał. Możemy więc oczekiwać kolejnej kastracji pedofilów, a może i podatku liniowego. Nie tym jednak chciałbym się zająć.

Komputer, a więc modernizacja. Słucham, jak w Tok FM specjaliści zachwycają się, że ciężkie książki w plecaku siedmiolatka zastąpi lekki, gustowny laptop. Postęp czy fetyszyzacja? Zachwyt barbarzyńcy nad technicznymi nowinkami? Czy w dobie realnego zagrożenia kultury pisma komputer nauczył kogoś czytać, czy wręcz przeciwnie?

Komputer to poręczne, ale i niebezpieczne narzędzie. Może ułatwiać, pomagać, ale nie zastąpi tradycyjnych nośników kultury.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE