Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Łysiak metafizyczny

Krzysztof Masłoń

Historia, a już na pewno polityka, nie są tym, co najbardziej interesuje go w literaturze

Mamy fatalną opozycję, ale że jest niezbędna, będę ją wspierał w tych działaniach, które kieruje przeciw temu rządowi, czysto PR-owskiemu, który bezustannie chwali się, jak pięknie pływa. Rzeczywiście – pływa pięknie jak gówno rzucone na fale i płynące do przodu”.

Oczywiście, taką diagnozę postawić może jedynie człowiek, który nazwał kiedyś okrągły stół „dogadaniem się bandytów z bandytami”: Waldemar Łysiak.

Dosadność języka jest jedną z wyróżniających go cech. Ale nie najważniejszą. Ten język od pierwszych książek pisarza zwracał uwagę grą znaczeń, śmiałością skojarzeń, barwnością, a także  erudycyjnością. Kto chce, odnajdzie w jego frazach barokową maestrię, romantyczne porywy, ale i najbardziej współczesną ze współczesnych lapidarność. Tu uwaga: Łysiak co rusz wysyła w stronę odbiorcy sygnał, że w swoim pisarstwie nie tylko rozstrzyga wielkie sprawy tego świata, ale i przy tym dobrze się bawi. Bowiem pisanie wyłącznie solenne zamienia się w kierat. Jako autor ponad 50 książek, z których co druga stała się bestsellerem, wie o czym mówi.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE