Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Bombowe Wybrzeże

Piotr Szymaniak

Saperzy przeczesują kołobrzeską plażę. 66 lat po wojnie wydobywają z niej dziesiątki niewybuchów. A mogą ich być tysiące

Kołobrzeg. Jeden z najchętniej odwiedzanych nadmorskich kurortów w naszym kraju. Turyści ściągają tu skuszeni mikroklimatem: jodem w powietrzu i kąpielami w solankach, możliwością zabawy na dansingach, ogromną ofertą cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli, licznych sanatoriów, a przede wszystkim szeroką piaszczystą plażą. Latem wylegują się tu tysiące wczasowiczów. Po sezonie uzdrowisko przeżywa najazd emerytów z dawnej NRD. 

Plaża staje się deptakiem, na którym kiełkują stragany – nie tylko z bursztynami. Dziś to niemożliwe. Znaczna część terenów nadmorskich jest wygrodzona drutem. Zaczęło się od remontu plaży i nabrzeża, ale po tym, jak robotnicy natrafili na pierwsze niewybuchy, na ogrodzeniu zawisła tabliczka ze złowrogim napisem: „Uwaga, niewybuchy! Wejście grozi kalectwem!”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?