Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

From right: Russian Prime Minister Vladimir Putin and Polish Ambassador to Russia Jerzy Bahr paying last respects to Poland's president Lech Kaczynski killed in a jet crash on Saturday.

W Rosji kpina z poległych to tradycja

Filip Memches

Rozmowa z byłym prezydentem Litwy Vytautasem Landsbergisem

Jak pan przyjął raport Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) w sprawie katastrofy smoleńskiej? Czy był pan zaskoczony tym werdyktem?

To nic nowego. Nawet kpina z poległych mieści się w tej tradycji. Kłamstwa, oszustwa, manipulacje stanowią w Rosji pewną tradycję. Weźmy nawet taki, wydawałoby się, nieistotny szczegół, jak podkreślanie w nazwie MAK jego rzekomo międzynarodowego charakteru. Przecież to instytucja rosyjska, którą tylko uzupełniają przedstawiciele państw satelickich.

Mocne słowa. Nasuwa się brutalna konstatacja – Rosjanie traktują sprawę wyjaśnienia przyczyn katastrofy nie w kategoriach technicznych, ale politycznych.

Wszystko, co się robi w Rosji, jest polityką. Sposób dochodzenia przyczyn katastrofy to polityka skuteczna. Chodziło bowiem o to, żeby zhańbić Polskę we własnych oczach i podzielić do reszty społeczeństwo polskie. Rosji się to udało.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO