Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Trzeba zrobić porządek

Paweł Lisicki

Redakcja „Uważam Rze” otrzymuje coraz więcej listów. Oto jeden z nich:

„Droga redakcjo, mam was dość. Nie wytrzymuję ani żałoby, ani pomników, ani pamięci. Ani pochodów, ani modlitw. Ile można? Nie mogę patrzeć na czerń. I na wykrzywione milczeniem twarze. Ani na to, jak Jarosław Kaczyński to wykorzystuje. I jak ryje, wznieca i podżega.

On nie rozumie Polski. Potrzebna zgoda, a nie dym zniczy. Niech wrakiem zajmą się złomiarze, a śledztwem prawdziwi fachowcy.

On nie rozumie Śląska. Nie wie, kto to Ślązak. To nie jest ukryty Niemiec. Zresztą gdyby czasem nawet, to co? Niemiec to przyjaciel Polaka. Lepszego Polak nie miał. Niemiec dziś to nie Niemiec, ale Europejczyk.

Piszę do was i mówię: przestańcie. Zrozumcie, że dla Kaczyńskiego nie ma miejsca w polityce. Jak go słucham, to nie chcę być Polką. Wolę być Ślązaczką, Niemką czy Chinką. Nawet północną Koreanką. Jego czas minął. Niech zejdzie ze sceny. Trzeba zrobić porządek. Porozumieć się. Pojednać. Walić w niego. A jak nie chcecie, to walcie się sami.”

List od czytelniczki do druku przyjął Paweł Lisicki

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej