Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Obyczaj rosyjski

Wiktor Świetlik

Jarosław Kaczyński niedawno objawił się na łamach prasy jako ekspert od clubbingu, a Bronisław Komorowski przeskakuje naraz jakieś dwa wieki historii rozwoju technologii i wkrótce będzie obecny na Facebooku. Clubbing już wyszedł z mody, Facebook pomału się nudzi, więc obaj panowie jak zawsze są na właściwym miejscu.Polski udział w budowie demokracji w Tunezji rząd musi traktować priorytetowo, bo na czele misji naszego MSZ do Tunezji stanął Lech Wałęsa. Z porad udzielonych przez byłego prezydenta naród tunezyjski niewątpliwie wyniesie mocne przekonanie, że autorytarne rządy prezydenta Ben Alego nie były takie złe. Gorsze są Antoni Macierewicz i władza PiS. Tunezyjczycy od teraz będą także już wiedzieli, że do katastrofy smoleńskiej doszło przez Lecha Kaczyńskiego, a raport MAK był wiarygodny. Jak Wałęsa.

Media uczepiły się szefostwa SLD, że rocznicę katastrofy smoleńskiej obchodziło w knajpie, i to nie tylko przy wodzie niegazowanej. Niesłusznie, stary rosyjski zwyczaj nakazuje pić na grobach w rocznicę śmierci bliskich.

Pojawił się pomysł, jak sprawić, by pomnik Lecha Kaczyńskiego i innych ofiar katastrofy stanął bez większych dyskusji na Krakowskim Przedmieściu w tydzień. Wystarczy, by Jarosław Kaczyński stwierdził, że zmienił zdanie i absolutnie nie chce upamiętnienia brata w Warszawie.

Janusz Czapiński znalazł w słowach szefa PiS na Krakowskim Przedmieściu ton totalitarny i odważnie podzielił się tym znaleziskiem z Polakami. Pan profesor – jak wiadomo – zna się na wszystkim, ale na totalitarystach szczególnie. W końcu sam był przez kilka lat członkiem PZPR.

Wśród PiS-owców euforia, a to z tego powodu, że jeden z sondaży dał im prawie równowagę z PO. Oczywiście uczciwy jest tylko ten jeden ośrodek badawczy, który Prawu i Sprawiedliwości daje zawsze najwięcej. Teraz przed niektórymi ciężka praca koncepcyjna, jak w ogniu wewnętrznych walk frakcyjnych wszystko do wyborów spieprzyć, a winą za przegraną obarczyć WSI i TVN.

1 do 1,27. Tyle wypłacają bukmacherzy za zwycięstwo Platformy w wyborach, a za zwycięstwo PiS płacą 1 do 1,19. Powinno się i ten biznes oddać Rychowi, kumplowi Mira, i stawki pewnie byłyby lepsze, a wybory ciekawsze. I sąd by oczyścił.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy