Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Casting na czynnych szatanów

Eryk Mistewicz

Najważniejsze nie jest to, co się Platformie Obywatelskiej udało, jakie ma plany, lecz kto jej w tym przeszkadza

Bez radykalizacji nastrojów trudno byłoby dziś odtworzyć atmosferę, która wyniosła Platformę Obywatelską do władzy. Nadzieja w dobrym antagoniście. Wówczas nie jest najważniejsze, co się Platformie udało, jakie ma plany na następną kadencję, lecz kto jej w tym przeszkadza.

Wystarczy antagonista nierozumiejący, jak ważne jest kontrolowanie swojego przekazu, nierozumiejący, jak ważna jest precyzja każdego słowa oraz każdego gestu, i Donald Tusk z Platformą mogą być spokojni o to, że widzowie umiejscowią swoje emocje po ich stronie.  Wkurzą się, pójdą, zagłosują.

„Różni szatani są tu czynni” – lubi powtarzać o. Tadeusz Rydzyk. Najwyraźniej ruszył na nich casting.

Autor jest konsultantem politycznym, twórcą strategii marketingu narracyjnego, współautorem wydanej ostatnio „Anatomii władzy”.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez