Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Aborcja nową formą eugeniki

Łukasz Adamski

Promocja aborcji nieuchronnie prowadzi do zgody na usuwanie ze społeczeństwa jednostek słabych czy niepełnosprawnych

Jednym z głównych postulatów polskiej lewicy jest legalizacja zabijania większej liczby dzieci nienarodzonych. Dzisiejsze przykłady z krajów zachodnich pokazują jednak, że uznanie dzieci nienarodzonych za „zlepek komórek” prowadzi do powrotu eugeniki i powoli urzeczywistnia makabryczne wizje pisarzy fantasy.

Gdy w 1973 r. na mocy słynnego wyroku Roe vs Wage, zalegalizowano w USA aborcję, wstrząśnięty tym wydarzeniem wybitny pisarz fantasy Philip K. Dick napisał opowiadanie „Przedludzie”, w którym opisał makabryczną wizję Ameryki, gdzie przesuwano coraz bardziej granicę uznania człowieka za człowieka.

W wizji pisarza ustawodawcy najpierw doszli do narodzin, później okazało się, że i niemowlęta ciężko uznać za ludzi. „To właściwie jarzyna, nie potrafi skoncentrować wzroku, nic nie rozumie, nie mówi – argumentowało proaborcyjne lobby w sądzie i wygrało dzięki tezie, że noworodek jest tylko płodem, na skutek przypadkowego procesu, usuniętym z organizmu. Ale nawet wtedy nie rozstrzygnięto, gdzie należy przeprowadzić ostateczną granicę? Kiedy dziecko pierwszy raz się uśmiechnie? Kiedy wypowie pierwsze słowo czy kiedy po raz pierwszy sięgnie po upatrzoną zabawkę? Legalna granica była bezlitośnie odpychana coraz dalej i dalej. I wreszcie najbardziej okrutna i arbitralna definicja: zdolność do rozwiązywania zadań algebraicznych” – pisze Dick. Dzieci, które nie posiadły tej umiejętności, nazwane zostały przedludźmi.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy