Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Płyta jak luminal

Lider grupy Komety, Lesław, opowiada o nowej płycie i miejscach, które kocha

rozmawia Piotr Szymaniak

Luminal to nazwa leku na padaczkę na bazie barbituranów, który z jednej strony ma działanie uspokajające, z drugiej silnie uzależniające. Ale i tytuł nowej płyty?

Dla mnie luminal symbolizuje ucieczkę ze świata realnego w świat nierealny. W tę podróż chcę zabrać ze sobą jak najwięcej osób. Wystarczy sięgnąć po płytę.

Płyta powstawała dwa lata. Czy wpływ na to miało zaangażowanie tak dużej liczby dodatkowych muzyków?

Między innymi tak. Na „Luminalu” jest bardzo wielu gości, ale tego wymagały piosenki. Do każdej z nich chciałem podejść z należytym szacunkiem. Części nagrań dokonałem latem 2009 r. z muzykami, którzy wówczas grali w Kometach, czyli z Santiago i Miko. Pozostałe powstały na początku roku 2010 z gośćmi, których zapraszałem do współpracy z myślą o konkretnych piosenkach. Dzięki temu „Luminal” jest niejednorodny.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy