Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Fotoradarów będzie więcej

Agata Łukaszewicz

Przy drogach stanie 300 nowych urządzeń. Automatyczny system szybko wystawi mandat

Inspekcja Transportu Drogowego 1 lipca przejmie wystawianie mandatów kierowcom złapanym przez fotoradar za przekroczenie prędkości.

Dziś formacja jest w trakcie przygotowań – analizuje, gdzie postawić fotoradary, pracuje nad systemem, który wystawi mandat, i szykuje się do szkolenia pracowników. Czasu jest coraz mniej. Pozostało niewiele ponad dwa miesiące.

Wiadomo już, że fotoradarów będzie więcej. Teraz prędkości na drogach pilnuje ok. 200 urządzeń (w tym będące w dyspozycji straży gminnych). Od lipca ITD planuje wykorzystywać urządzenia przejęte od policji (ok. 80 fotoradarów) oraz rozbudować system o dodatkowych 300 rejestratorów.

Latem obok punktowego pomiaru prędkości po raz pierwszy zadziała też system odcinkowy. Chodzi o to, że na najniebezpieczniejszych odcinkach zamiast stojących gęsto fotoradarów pojawią się tylko dwa urządzenia – rejestrujące prędkość na wjeździe i wyjeździe z odcinka. Co to oznacza dla kierowców? – Więcej szybkich mandatów – mówi Jakub Węglarczyk, specjalista od bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wystawiać je będzie nie pracownik centrum, lecz sam system. Ten dziś jest w przygotowaniu.

– Obecnie opracowywane jest studium wykonalności – mówi Marcin Flieger. To zasadniczy dokument związany z realizacją projektu. Ważny, bo chodzi o finansowanie systemu ze środków unijnych.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej