Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

„Język bezlitosnej agresji”

Piotr Semka

Czy pamiętacie jeszcze wpisy części internautów po powstaniu „Uważam Rze”?

„Znów ta grupa nieudaczników bierze się za robienie gazety? Spokojna głowa! Spieprzą ten swój tygodnik jak wszystko, co robili wcześniej!”. Inni pytali: „A kto będzie chciał czytać te wypociny prawicowych politruków?”.

Minęło parę tygodni i jasne się stało, że z numeru na numer liczba naszych czytelników rośnie. Wtedy zapadła cisza. Tydzień temu oficjalne dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy pokazały, że średnio sprzedajemy się na poziomie 114 tys. egzemplarzy.Dziwnym trafem dopiero wtedy felietonista „Wprost” Zbigniew Hołdys ogłosił na Facebooku , że wziął do ręki nasz tygodnik i zaskoczył go „dosyć słaby język literacki tego pisma, zwyczajny ogrom grafomanii, której w innych tygodnikach w takiej masie się nie widuje”.

Hołdys głosi, że nasze pismo jest kolejnym wcieleniem tygodnika „Nie” Jerzego Urbana „bezkompromisowo sekującego ludzi o innym widzeniu świata. Gardzącego nimi. Jest »Trybuną Ludu«. »URz« nawet nie stara się ukryć faktu, że jest propagandówką”.

Z kolei Magdalena Środa na łamach „Gazety Wyborczej” ogłasza, że po wzięciu naszego pisma do ręki wpadła w szok. Pani Magdalena, owszem, szanuje prawo do wyrażania różnych poglądów, ale tak się akurat składa, że „Uważam Rze” wyraża je „językiem bezlitosnej agresji”.

Gdy stereotypy o bandzie nieudaczników się nie sprawdzają, a nasz nakład rośnie – konkurencja sięga po wyzwiska. I wali na oślep. To w sumie specyficzny wyraz uznania. Dziękujemy!

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej