Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Symboliczni państwo G. i G.

Rafał A. Ziemkiewicz

Druga linia metra w Warszawie ma ruszyć, jak obiecała pani prezydent, za dwa lata. Na razie budowa wciąż zacząć się nie może

Sprawa jest beznadziejna. Tarcza, wiercąca podziemny tunel, nie może się bowiem zatrzymywać. Najpierw więc trzeba zbudować podziemne stacje, a potem dopiero się je łączy. A budowa stacji ruszyć nie może, bo inwestor nie ma odpowiednich zezwoleń. A zezwoleń nie może dostać, bo sam z kolei wciąż nie może się doczekać od urzędników miejskich niezbędnych papierów.

I na to nie ma rady, przynajmniej w mieście stołecznym Warszawa. Można dodać, że nawet gdyby jakimś cudem wszystkie niezbędne papiery znalazły się już dziś, i gdyby został wreszcie złożony wniosek o ostateczną zgodę na rozpoczęcie budowy stacji przyszłego metra, to i tak stosowny urząd potrzebuje na analizę wniosku, jak twierdzą jego pracownicy, co najmniej pełnych dwóch miesięcy.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?