Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Niech Portugalia sprzeda złoto

Niemiecki polityk z liberalnej partii FDP Frank Schaeffler stwierdził, że zanim zadłużona Portugalia sięgnie po pomoc finansową z zagranicy, powinna sprzedać swoje rezerwy złota.

Niemieckie media wskazują, że państwo portugalskie ma około 385 ton złota, wartego ponad 10 mld euro. Portugalia zakończyła negocjacje z Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym dotyczące pakietu pomocy finansowej. Kraj ten otrzyma 78 mld euro wsparcia pod warunkiem realizacji programu oszczędnościowego i redukcji deficytu do 5,9 proc. PKB jeszcze w tym roku.

Niemcy ponoszą największy ciężar ratowania państw UE, które popadną w tarapaty finansowe. Przed rokiem, gdy o pomoc zwróciła się Grecja, niektórzy niemieccy politycy poradzili Atenom, aby sprzedały greckie wyspy, by spłacić długi.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE