Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Nord Stream construction site in the Portovaya Bay near Vyborg. The Castoro-6 pipelay vessel.

„Lufcik do Europy” Władimira Putina

Premier Rosji Władimir Putin nie ukrywał zadowolenia z powodu zakończenia budowy morskiego odcinka Gazociągu Północnego. Putin określił Nord Stream jako „lufcik do Europy”.

Na dnie Bałtyku ułożono pierwszą nitkę. Na razie trzy odcinki gazociągu nie są jeszcze połączone.

Zespawanie tych odcinków o łącznej długości 1224 km nastąpi na morzu w dwóch miejscach. Odcinek spoczywający na dnie Zatoki Fińskiej zostanie zespawany na głębokości 80 metrów z odcinkiem środkowym jeszcze wiosną, natomiast latem w okolicy szwedzkiej wyspy Gotlandia (110 m głębokości) złączone zostaną pozostałe dwie części gazociągu.

Pierwszy gaz z Rosji do Niemiec ma popłynąć pod koniec 2011 r., a budowa drugiej nitki gazociągu ma zakończyć się w 2012 r..   

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?