Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Kto do Sejmu, kto do Senatu

Piotr Gursztyn

Przestali się między sobą żreć. To niesamowite, ale w PO, PiS i SLD ucichły ostatnio frakcyjne wojny

Oczywiście nie jest tak, że Schetyna zaczął znów kochać Tuska, a Kaczyński odzyskał zaufanie do Ziobry. Czy Napieralski do Kalisza. Nikt tam jeszcze nie upadł na głowę, więc wszyscy pamiętają, że wewnętrzna rywalizacja to esencja polityki. A kontrola jest podstawą zaufania.

Jednak trzy główne partie najwyraźniej postanowiły zagłodzić dziennikarzy. Liczba przecieków spadła drastycznie. Sytuacja przypomina nawet zmowę kartelową, bo poza PJN nikt się nie wyłamał z tej ponadpartyjnej omerty.

Przykład: w Platformie poukładano powiatowe propozycje list kandydatów do Sejmu. I nie pozabijali się. Trochę tylko histeryzują kandydaci do Senatu, bo nie wiadomo, jak wypadną w nowym jednomandatowym systemie wyborczym. Ale z nimi ma problem każda partia. Stąd pomysły, aby poupychać w Senacie różnych zasłużonych. Ewentualnie celebrytów.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej