Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Nie zniszczą na razie ospy

Ameryknie, podczas obrad  Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Genewie, oświadczyli, że są skłonni do zniszczenia swoich zasobów wirusa ospy.

Wskazali jednak, że nie można wykluczyć konieczności skorzystania z tych wirusów w celu opracowania szczepionki, np. w razie jakiegoś wypadku czy aktu terroryzmu, bądź użycia przez kogoś wirusa ospy jako broni biologicznej. Zwrócili też uwagę, że nie ma pewności, iż zasoby tego wirusa  istnieją już tylko w USA i w Rosji.

Likwidację ospy WHO ogłosiła w 1980 r. Od tego czasu na świecie nie zanotowano już ani jednego przypadku tej choroby.   

—gad, pap

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość