Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

FOT. DAREK GOLIK/FOTORZEPA

Tany między bombami

Wojciech Lada

„WAR|SAW. Zrozumieć Polskę” to płyta mówiąca o Powstaniu Warszawskim w niespotykany dotąd sposób

Dopiero w ostatnich latach dyskusja o Powstaniu Warszawskim zeszła z poziomu obrzucania się błotem przez radykalnych entuzjastów i nie mniej agresywnych przeciwników zrywu. Dla pierwszych był to wulkan heroizmu polskiej młodzieży – drudzy widzieli w nim strategiczną bzdurę o katastrofalnych skutkach. Niedawno zaczęto zauważać, że jedno nie wyklucza drugiego, a także że oprócz bohaterów z koktajlami Mołotowa byli wówczas w Warszawie zwykli mieszkańcy.

To właśnie proste spostrzeżenie doprowadziło do powstania projektu „WAR/SAW” – połącznia relacji mieszkańców stolicy z ilustracyjną muzyką autorstwa Łukasza Rostkowskiego.

Rzecz jest ciekawa i ważna o tyle, że bodaj po raz pierwszy słyszymy tu opowieści o Powstaniu snute w tonie humorystycznym, miejscami wręcz groteskowym.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej