Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

FOT. STANISLAW ROZPEDZIK / AGENCJA GAZETA

Aresztowane słowa

Marzena Nykiel

Rymkiewicz, Żuławski, Zyzak. Dlaczego swobodne formułowanie własnych sądów na temat świata i ludzkich postaw coraz częściej wpada w kaganiec sądowych procesów?

Mamy wolność słowa. Podobno konstytucyjną. W rzeczywistości swobodne formułowanie własnych sądów na temat świata i ludzkich postaw coraz częściej wpada w kaganiec sądowych procesów. Zwłaszcza, gdy na jaw wychodzą mało chlubne fakty lub opinie. Dotychczas zagadnienie to dotyczyło głównie prawa do mówienia prawdy. Postępująca tabloidyzacja rzeczywistości do obszaru wolności słowa włączyła także literacką fikcję.

W kolorowej prasie znowu głośno o Andrzeju Żuławskim, tym razem za sprawą najnowszej powieści Manueli Gretkowskiej. Moda na ekshibicjonistyczną pikanterię utrzymuje się w najlepsze. Najpierw Żuławski opisał w „Nocniku” toksyczną, utopioną w moralnej destrukcji i chorym seksie, relację z ponad 40 lat młodszą od bohatera partnerką, teraz Gretkowska przywołuje swoją własną, równie toksyczną relację sprzed 20 lat z samym Żuławskim.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy