Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

rys. Rafal Zawistowski

Zabito Juliusza Cezara

Śledczy muszą przeczytać wszystkie zawiadomienia, które nadsyłają obywatele. Nawet te najbardziej absurdalne

Janina Blikowska, Robert Rybarczyk

Przez kilka lat mieszkaniec podwarszawskiego Brwinowa donosił do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie o zabójstwach znanych osób, m.in. Juliusza Cezara, Henryka VIII. Śledczy musieli odmówić wszczęcia postępowania. – Tłumaczyliśmy mu, że sprawy się przedawniły, a te osoby już dawno nie żyją. Ale to go nie zrażało. Przysyłał nowe zawiadomienia, lista zamordowanych rosła. Z czasem sięgnęła setki postaci historycznych – opowiada prokurator Piotr Romaniuk. Jako szef pruszkowskiej prokuratury codziennie przegląda listy, które trafiają na jego biurko. – Ludzie piszą zawiadomienia, a ja muszę je czytać – wzdycha i pokazuje dziesiątki teczek.

Nagle zawiadomienia od „historyka” ustały. Okazało się, że został zatrzymany przez policję. – Zdenerwowała go kasjerka w banku, więc zagroził, że wysadzi placówkę. Wszczęto śledztwo. Po obserwacji okazało się, że jest chory. Trafił do szpitala w Tworkach i wtedy przestał pisać – mówi szef pruszkowskiej prokuratury.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?