Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Wiedźmin 2 na podbój świata gier komputerowych

Piotr Szymaniak

W  ubiegłym tygodniu miała miejsce światowa premiera drugiej części gry „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów”. Od początku okupuje czołówki list bestsellerów w USA, Anglii, we Francji, w Niemczech i Polsce.

Do sklepów trafił nakład blisko miliona egzemplarzy „Wiedźmina 2…”. Fani gry na całym świecie w przedsprzedaży kupili 150 tys. sztuk. – Pierwsze opinie są rewelacyjne.

Średnio od recenzentów największych branżowych pism, otrzymujemy 95 punktów na 100 – cieszy się Michał Kiciński, współzałożyciel studia CD Projekt, które bohatera prozy Andrzeja Sapkowskiego przełożyło na język komputerowych graczy. Przez trzy i pół roku nad cyfrowym światem Geralta z Rivii pracowało ok. 100 programistów, a kolejnych kilkudziesięciu opracowało szczegóły.

Co wyróżnia „Wiedźmina 2…”? Gra ma nielinearną fabułę – w zależności od wyborów gracza zmienia się jej scenariusz. Przewidziano aż 16 możliwych zakończeń. – I mogą różnić się diametralnie, włącznie z przebiegiem granic między królestwami czy w kwestii kompletnie odmiennych sytuacji geopolitycznych. Do każdego zakończenia można dojść, wykorzystując miliard różnych wariacji. Np. w zależności od zakończenia aktu I cały drugi można przejść na dwa różne sposoby, odwiedzając zupełnie inne miejsca i spotykając kompletnie inne postaci – zapowiada Kiciński.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO