Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Młodzi Polacy niechętni wolontariatowi

Zbadań Eurobarometru przedstawionych podczas debaty w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży wynika, że tylko 16 proc. młodych Polaków angażuje się w wolontariat.

Pod tym względem zajmujemy w UE przedostatnie miejsce. Gorsi są tylko młodzi Włosi. W Holandii aż 40 proc. młodzieży wykonuje nieodpłatną pracę społeczną, a w sąsiednich Czechach 22 proc.

Polacy niechętnie angażują się też w pracę w organizacjach młodzieżowych, m.in. kulturalnych. Tylko 26 proc. ankietowanych przyznało, że w ostatnim roku w nich działało. Zajęliśmy w tej kategorii ostatnie miejsce w UE. Liderami są Holendrzy. Aż 68 proc. z nich udziela się w takich organizacjach.

—an

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy