Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

FOT. JERZY DUDEK / FOTORZEPA

Kamiński podtrzymuje zarzuty

Cezary Gmyz

Domniemane finansowanie PO z mafijnych pieniędzy i kontakty Mirosława Drzewieckiego zdominowały medialne doniesienia po rozmowie z byłym szefem CBA w poprzednim „Uważam Rze”

Wywiad dotyczył listów, do których dotarli dziennikarze „Uważam Rze”, skierowanych do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. Były szef CBA ujawnił w nich szereg bulwersujących spraw. Oprócz informacji przekazanych przez świadka koronnego Piotra K. pseudonim Broda o Mirosławie Drzewieckim Kamiński mówił o akcji prowadzonej za jego czasów wobec wysokiego oficera Centralnego Biura Śledczego Jerzego Stankiewicza. Oficer ten został, po odwołaniu Kamińskiego, szefem CBA w Gdańsku.

Inna bulwersująca sprawa to łapówki, jakie miał przyjąć sędzia wojewódzkiego sądu administracyjnego za załatwienie pozytywnego rozstrzygnięcia Sądu Najwyższego. Kamiński podnosił też sprawę wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza, któremu prokurator zamierzał postawić zarzuty, ale jego decyzję anulował przełożony.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Wojciech Romański

W smoczym kręgu