Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

FOT. DAREK GOLIK/FOTORZEPA

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego nr 17

Z życia koalicji

Donald Tusk został przykro zaskoczony przez ABW. Spokojnie, służby nie zrobiły nalotu na rezydencję premiera. Tuska przykro zaskoczyło co innego – rewizja w mieszkaniu gościa od strony AntyKomor.pl. Oczywiście ani premier, ani rząd nie mieli o tym zielonego pojęcia. Jak zwykle zresztą.

Zdziwienie akcją ABW wyraził także w imieniu prezydenta tomasz nałęcz. Skłoniło nas to do refleksji. Po pierwsze, kiedy w imieniu Nałęcza wypowie się prezydent? Po drugie, kto właściwie ma jakiekolwiek pojęcie o tym, co wyrabia ABW? – Nie mój cyrk, nie moje małpy – powiedział kiedyś o kolegach posłach nieboszczyk Ireneusz Sekuła. Ale w przypadku premiera i prezydenta to ich cyrk oraz ich małpy. Wypadałoby wiedzieć, gdzie harcują.

 

Przy okazji premier Donek opowiedział się za zmianą przepisów, które ukróciłyby „nadgorliwość służb”. Teraz tak mówi, ale jakby mu się nikt nie podlizywał, to by mu było smutno, jak Kochanowskiemu po śmierci Urszulki. „Wielkieś mi uczynił pustki w gabinecie moim, mój kochany lizusie tym zniknieniem swoim.” Bez nerwów, Arabski tak łatwo nie zniknie.

A właśnie. Podobno Obama pod naciskiem lobby żydowskiego, któremu zresztą ostatnio podpadł, miał rozmawiać z premierem Tuskiem o restytucji mienia żydowskiego. Szykowała się trudna rozmowa. Na szczęście Arabski zadzwonił do szefa Obamy i Tusk miał święty spokój.

Z cyklu: „Program partii programem narodu”. Publiczne radio we Wrocławiu odmówiło „Solidarności” emisji antyrządowych spotów. Och, nie ma co panikować, to tylko nadgorliwość. Całkowicie ją zresztą rozumiemy. Sami czasami mamy ochotę wznieść okrzyk: „Niech żyje towarzysz pierwszy sekretarz  Donald Tusk z małżonką!”, ale się hamujemy. A zresztą, co się będziemy krępować: „Niech żyje!!!”.

Hanna Gronkiewicz-Waltz ucieszyła się głośno, że Warszawa jest centrum finansowym Europy Środkowej. Faktycznie. Trzeba jednak przyznać, że to centrum finansowe jest wyjątkowo zafajdane.

PSL nie wyklucza koalicji z PiS. O bliskości tej partii mówił specjalista chłopów od mówienia, czyli Eugeniusz Kłopotek. Chętnie rozwiniemy jego tezę: PSL nie wyklucza koalicji absolutnie z nikim.

Start gimnastyka leszka blanika z list PO w Gdańsku wzbudził sporo złośliwych komentarzy. Niesłusznie. Blanik, w przeciwieństwie do wielu innych kandydatów swej partii, coś jednak umie. Niby to tylko skakanie przez kozła, ale jednak coś.

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapewnił, że PO nie szuka kandydatów do Sejmu na Pudelku. Zapewne, jeśli już, to w „Przeglądzie Sportowym”, a chyba  parę osób z „Big Brothera” i TV Mango by się też w PO znalazło. A zresztą, co Schetyna może o tym wiedzieć? Przecież teraz to Cezary Grabarczyk jest macherem od tych spraw. Dróg może nie robi, ale listy wyborcze i owszem.

O kurde! joanna mucha rozpoczęła współpracę z Bartoszem Arłukowiczem. Wspólnie mają pomagać niepełnosprawnym dzieciom. Pani Joasiu, kierując się pani logiką: czy warto pomagać niepełnosprawnym, skoro są niepełnosprawni? Nie lepiej wspierać zdrowych, to przecież lepsze dla budżetu.

Z życia opozycji

Już wiemy, kim SLD chce załatać lukę po stracie bartosza arłukowicza. Otóż miejsce na liście czerwonych dostała Marta Szulawiak, gwiazda programu dla modelek w Tusk Vision Network i tancerka na rurze. Ujął nas sposób prezentowania nowej kandydatki lewicy, cytujemy: „170 cm wzrostu, 56 kg wagi, miseczka C”. Tak się zastanawiamy, czy od teraz wszystkie kandydatki SLD będą opisywane w podobny sposób. A kandydaci? Na przykład jaką miseczkę ma Ryszard Kalisz?

Do skaptowania nowej gwiazdy doszło w ten sposób, że spotkał się z nią grzegorz napieralski i… I już. Dama z miejsca się zgodziła. Skoro Grzegorz ma taki talent i wyobraźnię, to za friko podsuwamy pomysł: niech da Szulawiak jedynkę w Szczecinie. Jak wygra tam z Arłukowiczem, będzie czad. A jak przegra, to Bartek będzie mógł mówić w telewizorze: „Wygrałem o włos z tancerką na rurze. Ciężko było, bo ona ma miseczkę C, no ale dałem radę”.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe