Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Miliardowe inwestycje w przemyśle

We Włocławku PKN Orlen uruchomił gigantyczną instalację petrochemiczną. Posłuży do produkcji włókien poliestrowych i poliamidowych o wyjątkowej wytrzymałości.

Włocławski projekt wart jest około 1 mld euro. Inwestycja PKN jest drugą w sektorze na taką skalę, zakończoną w tym roku. W marcu gdańska grupa Lotos, drugi po Orlenie producent paliwa w Polsce, zakończyła rozbudowę swojej głównej rafinerii. Program inwestycyjny 10+ umożliwił firmie zwiększenie przerobu ropy.

Na przełomie III i IV kwartału tego roku uruchomiony ma zostać nowy blok w Elektrowni Bełchatów, którego budowę rozpoczęto ponad trzy lata temu. Wartość tej inwestycji przekracza 5 mld zł.    —b.m.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe